Gazete Halk

Bandırma’da neler oluyormuş neler TOSUN Başkan !!!

GERÇEKLER CAN YAKAR SEDAT KUTBEK ! İŞ NASIL BULUNUR ?
Bay KUTBEK ; ‘Mutaassıp Siyaset Çocukları..’ diye yazdığım yazıdan ziyadesiyle gocunmuş olmalı ki, ismimi başlık yapıp ‘RAMAZAN NARİN’İN ACI İTİRAFI’ diye bir yazı yazmış… Aynı gazetedeki yazarların bu şekilde kapışması hoş olmasa da, şahsi gibi görünen bu mevzuunun, toplumun kanayan yarası olduğunun ve gerçeklerin ortaya çıkması bakımından, yararlı da olabilir…

Mutaassıp Siyaset Çocuğu by Sedat KUTBEK… Evet, mutaassıp demek, tutucu ve bağnaz demektir. Ailene zaten bişey demedim (onları savunmana gerek yok), ama siyaseten tutucu ve bağnaz olan sensin. Okuduğunu bile anlamaktan acizsin ki, benim ailemde mutaassıp yok ben de çağdaşım falan…Yahu ben sana ne dedim MUTAASSIP SİYASET ÇOCUĞUSUN ! Yani, mutaassıp aile çocuğu falan demedim. Komünistleşememiş, eski devrimci-sosyalist, ama CHP nin üyesi olarak siyasetin içindesin de, siyasette bir varlığın, bir mevkii makamın, bir sıfatın falan olmamasına rağmen, AKP Trolleri gibisin.
O deyimi bilerek kullandım by Sedat… Siyasette BAĞNAZSIN, siyasette TUTUCUSUN ! Varsa yoksa… hala sosyalizm diyorsun, CHP de aslan sosyal demokratlık yapmaya çalışıyorsun da, mensubiyetçilik ve tutuculuk, paçalarından akıyor ! YANDAŞ lık yaparken, şahısların avukatlığına kadar kendini yükseltiyorsun. Bizi savun diye, o abilerin sana görev buyurmuşlar olabilir. Amenna !
İtirafen Demişsin ki ; “Belediyeden, rant isteyen, ya da rantı kesilen kişiler… veya Belediyeden çocuğu-yakını için iş isteyenler…” Başkan Tolga TOSUN u eleştiriyor…Bak bak sen, ELEŞTİRİLEMEZ ! dediğin kişiler var amenna da, ben dahil pekçok partiliniz de vatandaş ta ROTARYEN-LİONS CHP lileri eleştirebilir, OSB de patronlarla işbirliği ve kapalı kapılı ardında gizli toplantılar yapan, mütevelli Belediye Başkanını da eleştirebilir kardeşim. Eleştirileri sınıflandırmak ve eleştirilemez demek ancak senin gibi CHP lilere yakışır ! Haaa, MÜTEVELLİ kelimesi de osmanlıca ! Kullandığın VELHASIL da !
Bu arada, ETİMADEN önündeki arazinin CHP liler tarafından, kamu zararı yaratılarak satışına da bişey dememişsin, lions ve rotaryenlerin CHP deki işgallerine de bişey dememişsin, OSB Patronlarıyla işbirliği yapan ve yarın için BANDIRMA nın geleceğini tehdit eden 1/100.000 ÇDP, 1/50.000 Kıyı Planları için de bişey dememişsin ? İşe alınanların liyakatı hakkında hırsız çıkanlar, tecavüzcü çıkanlar, bankamatik çıkan çakma solcular için de bişey dememişsin ! Tıpkı savunduğun başkanlar gibisin… Onlar demezse, sen de demezsin… değil mi ?
Senin gibi solcular beni çok güldürüyor inan…OPORTONİST (çıkarcı) falan demişsin de, mutaassıp ı herkes anlar da, oportonist i herkes anlamaz be by Sedat ! Böylesi birkaç süslü kelime kullanınca kenrinizi ÇAĞDAŞ-AYDIN entellektüel sayıyorsunuz da, bu halk ı cahil yerine koyup, kendi kendine gelin güvey olup, ELİTİST hastalığına bulaşıyorsunuz !
GELELİM TÜRKİYEDE İŞ BULMAYA…
Feriştah olsanız, iki üniversite bitirip yüksek lisans bile yapsanız… bir işe girmek için DAYI dediklerinize, size referans olacak ağır abilere, yani elinizden tutacak etkili ve yetkililere eliniz mecbur gideceksiniz. Torpilin, iltimasın, kayırmacılığın, nepotizmin olmadığı zaman, olmadığı bir parti falan yok ! Hani eskiden YEŞİLÇAM için bir efsane vardı ya… Filmlerde artis olmak için, REJİSÖRÜN odasından geçeceksiniz diye ! O efsane, şimdi iş arayan herkes için maalesef var. Anne veya babasınız mesela, çocuğunuza en iyi okullarda tahsil yaptırdınız mesela… Diplomalı çocuğunuz, bütün gün sizden harçlık alıp evde oturursa, rahatsız olursunuz değil mi ? Niye çalışmıyorsun, niye iş bulmuyorsun diye, çocuğa bir de takaza yaparsınız değil mi ?
O tahsilli çocuk da ne yapar ? Kendisine yardımcı olacak bir siyasi arar, bir bürokrat arar… Eğer onlara ulaşacak beceri ve çevresi yoksa da, önüne gelen yere işbaşvurusu yapıp, CV bırakır değil mi ? CV lere bakanlar da, aman şu çocuk bu işin uygun elemanı, liyakatı var, karizması var… bunu işe alalım demez. CV lere bakanlar, ne yaparlar biliyor musunuz ? Kendilerine isim tavsiye edecek olan siyasi yoldaşlarına, amirlerine ve abilerine bakarlar…Örneğin ; Belediyeye alınacak bir eleman için, başkanların, meclis üyelerinin, ağır siyaset büyüklerinin, tavsiyelerine bakılır. Sıkıysa onların dediğini alma işe… ( AKP li C.Öztaylan kontenjanından, Belediyeye alındığı iddia edilen mühendisi unutmadık mesela !)
Yani ekmek aslanın ağzında değil artık, midesine inmiş, elinizi önden mi uzatırsınız ağzına, arkadan mı kullanırsınız o elinizi o ekmeği almak için bilemem ! Her iki halde de, tehlikedesiniz ! Tıpkı by Sedat ın benimle ilgili bir hususu, sanki hırsızlık yapmışım, sanki yolsuzluk yapmışım gibi, ortaya atması gibi ! Ben TOLGA TOSUN u niye eleştiriyormuşum ? Çocuğumu işe almadı diye, öyle mi ? Oysa ben işçi alımlarını falan değil, daha çok masonları ve atık kimya ağır metal patronlarıyla yapılan işbirliğini ve Bandırmalılara ait Belediye mülk ve arazilerinin satışını eleştirdim. Haaa, raha eleştireceğim çok dosya var elimde by Sedat, abilerine söyle ; ROTARYEN-LİONS olmakla, o kökü dışarda derneklerin büroları tabelaları yok ve Belediyeye asmışsalar, bu eleştirilerden kurtulamayacaklar !
Tamam ben genç olduğu için, AKP nin Belediyeyi almasını istemediğim için, millet ittifakı ve CHP Adayı olarak seçime giren TOLGA TOSUN a destek verdim. 2 yıl kredi de verdim. Türkiye Cumhuriyetinin bir vatandaşı olarak, trilyonlarca vergi ödemiş, yüzlerce öğrenci okutmuş ve yüzlerce insana iş vermiş, onlarca kişiye iş bulmasında aracı olmuş biri olarak, bir baba olarak ve 2 üniversite bitirmiş bir çocuğumun evde oturmaması için TOLGA TOSUN dan iş istedim mi ? Evet istedim. Bunu istemek, çıkarcılık, hırsızlık, hak yemek, şerefsizlik veya utanç vesilesi değildir by sedat ! Bilakis, Bandırmalı olarak bir hakkımdır. Haaa, olur veya olmaz o başka…
Söz vermişse, tamam ilk fırsatta işe alacağım diye ve almamışsa 3 yıldır, utanacak olan ben değilim o’dur by sedat ! Ve sende ; vay çocuğuna iş istedi diye, beni çıkarcılıkla suçlayamazsın. Tolga TOSUN a veya CHP ne eleştiri yapmamı engelleyemezsin ! Sen mutaassıp siyasetçi olarak ; bağnaz biri olarak… hırsız, tecavüzcü, bankamatik falan demeden, layık olmayanları işe alacaksın, AKP C.ÖZTAYLAN kontenjanından bile diyerek işe adam alacaksın ve orayı babanın çiftliği ve şantiyesi gibi kullanacaksın ve ben karşı çıkmayacağım öyle mi ?
Burada önemli olan senin kurnazlığın ve adam kullanman… CHP li çakma bir devrimci ve sözde solcu olabilirsin, kapitalizmle halvet etmiş, masonik ROTARYEN-LİONS lara bulaşmış ve önüne gelene sözler de vermiş, şimdi kaytarıyor da olabilirsin.
Şimdi sözünü tutmak, ağır geliyor değil mi ? Sözünü tutarsın veya tutmazsın bilemem, ama siz siz olun, ekmeğinin peşindeki, layık pırıl pırıl gençleri ve ailelerini suçlamayın… İşe alacağınız kişiler illa sizin partinizden ve yoldaşınız olmayacak, Bandırma önce Bandırmalılarındır…lütfen bunu unutmayın !
Bandırma da Bandırmalı yüzlerce pırıl pırıl genç var, diplomalı ama işsiz. Siyasetçilerin kullandığı bu gençler iş isterse, şerefsiz – haddini bilmez RANTİYECİ mi sayılacaklar ? utanmaz OPORTONİST mi sayılacaklar ? Sen kimsin by Sedat, sahi kimsin ki…bu şekilde ima yaratacak yazılarla, kendini küçük düşürüyorsun ?
Ben, iş arayan bütün gençlere seslenmek istiyorum. Siyasi kimliğinizle değil, liyakat ve becerilerinizle, her siyasetçinin, her bürokratın, her etkili ve yetkili görünen kişilerin peşini ve paçasını bırakmayınız. Bu vatan, bu memleket, bu işler sizin… Adil olarak iş yapmıyorlarsa, yakalarına da yapışın ve sakın komplekse girmeyin… İşsizliğinizden, yoksulluğunuzdan v.s sakın utanmayın ve başınızı öne eğmeyin ! İş verene, işe alana minnet duymanıza da gerek yok, borçlu değilsiniz ! İşi verecek olanlar borçludur, işe alacak olanlar ise, hasbelkader o koltuklarda oturmaktadırlar, bunu unutmayın! İş istemek, ananızın aksütü gibi helal bir eylemdir…! 20/12/2021 NOGAYTÜRK

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ