ARSUZ BELEDİYESİ, FARKINDALIK EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR

Arsuz Belediyesi ilk Avrupa Birliği projesi olan “Türkiye’de Çocuk Ticareti ve/veya Emek Sömürüsü Amacıyla İnsan Ticareti Konusunda Farkındalık Yaratma” Projesinin 3. Eğitimi, Arsuz Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti.

Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi’nin desteğiyle, Arsuz Belediyesi ve ECPAT Derneği işbirliği ile düzenlenen “Türkiye’de çocuk ticareti ve/veya emek sömürüsü amaçlı insan ticareti” konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan proje kapsamında 3. Eğitimler, Arsuz Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Jandarma, polis ve sahil güvenlik personellerinin katılım sağladığı eğitimde konuşan Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, “Çocuk istismarı ve çocuk ticareti, üzerinde durulması gereken en önemli konulardan bazılarıdır.  Türkiye’de ve dünyada önlenmesi gereken, insan haklarının en başında gelen ve tedbir alması gereken konulardan bir tanesidir. Bugün burada, bu konudaki 3. Eğitimimizi gerçekleştiriyoruz. Bu proje ile bu önemli konuyu işlemek, farkındalık yaratmak ve bilinçlendirmek adına Avrupa Birliği ve ECPAT derneğimizle birlikte sürdürmekteyiz. Eğitimlerimizin yanında, meclisimizde oy birliği ile aldığımız kararla, Çocuk hakları ve Danışma merkezini kurarak, faaliyete geçirdik. Bunun neticesinde Hatay Barosu ve ECPAT Türkiye işbirliğiyle ortak bir protokol imzaladık. Belediyemizle birlikte, değerli hukukçularımızın katılımıyla çocuklarımıza bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız,” dedi. 

İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 7. Ceza Dairesi Hâkimi Sabri Usta, T.C. Adalet Bakanlığı Müfettişi ve Cumhuriyet Savcısı Orhan Güldiker, Ankara Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğü Adli Destek Uzmanı Seda Çakır’ın gerçekleştirdiği eğitimlerde önemli bilgiler verildi. 

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ