Menteşe Belediyesi “Geri Dönüşüm” ile Örnek Oluyor


Ayrıştırılan ve geri dönüşüme kazandırılan atıklar sayesinde daha yeşil ve daha yaşanabilir bir kent hedefleyen Menteşe Belediyesi, geri dönüşüme yönelik çalışmaları ile örnek belediyeler arasında yer alıyor.
Menteşe Belediyesi tarafından 2021 yılı içinde ayrıştırılabilir atıkların doğaya zarar vermeden geri dönüşüme kazandırılması için sürdürülen çalışmalar kapsamında; 45 Bin 300 ton evsel atık, 3 Bin 300 ton ambalaj atığı, 247 kilogram tehlikeli atık, 100 ton bitkisel atık yağ, 72 ton atık motor yağı, 700 kilogram atık pil, 254 kilogram elektronik atık ve 67 ton hurda atık toplanarak geri dönüşüme kazandırıldı.
Sürdürülebilir bir çevre bilincinin önemine dikkat çeken Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş şunları söyledi: ‘’Menteşe Belediyesi olarak daha yaşanabilir bir kent, sürdürülebilir bir çevre bilincini oluşturmak için geri dönüşümü destekliyor ve çok önemsiyoruz. Bu amaçla kentimizin farklı noktalarına konuşlandırdığımız ayrıştırma ünitelerimiz ile atıklarımızı sınıflandırıyoruz. Halkımız da geri dönüşümün konusunda oldukça bilinçli ve öneminin farkındalar. Belediye olarak bu farkındalığı oluşturmak için yarışmalar da düzenliyoruz. Hedefimiz ayrıştırılabilir atıkları doğaya zarar vermeden geri dönüşüme kazandırarak, geleceğe daha yaşanabilir bir çevre bırakmak ve bu sayede ülke ekonomisine de katkı sağlamak.”
Menteşe Belediyesi, ayrıştırılan ve geri dönüşüme kazandırılan atıklar sayesinde, geri dönüştürülen her 1 ton kâğıt/karton atık ile onlarca ağacı da kesilmekten kurtardı. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ