Gazete Halk

CHP’li KAYA; “Mahmut Hoca” Doğruları Söylemiyor!

13 Ocak 2022 Perşembe günü Nagehan Alçı’ya açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer kamuoyunu bilinçli bir şekilde yanlış bilgilendirmeye devam ediyor.

Sayın Genel Başkanımızın kendisinden randevu almadığını, hatta bir “hayırlı olsuna” bile gelmediğini söylüyor. Bizim eğitimle ilgili herkese kapımız açık diyor. 

Öncelikle şunu söylemek gerekir. Sayın Özer sen kimsin ki Sayın Genel başkanımız seni ziyaret etsin! Sen sarayın sekreterliğini yapan bir atanmış kişisin.

Biz kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına bu açıklamayı yapıyoruz. Tarih, saat ve belgelerle tek tek Özer’in yalan yanlış açıklamalarını yanıt verelim:

Öncelikle TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu CHP üyeleri olarak 01.10.2021 tarihinde Mahmut Özer’den yazılı olarak randevu talebinde bulunduk. Ancak bu talebe hala yanıt gelmedi.

Daha sonra Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun aşağıda tarih ve saat vererek sıraladığımız, mülakat mağduru öğretmenlerin sorunlarını Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile görüşerek öğretmenlerin sorunlarını aktarmak istedi.

Sare Halıcı öğretmenimiz 28.12.2021 saat 12.31’de bir tweet atarak mülakatta neden elendiğini sordu. Bunun üzerine Genel Başkanımız aynı gün saat 23.18’de “Yarın sadece ama sadece bu konu ile ilgileneceğim” diyerek bir tweet attı. 

Genel Başkanımız özel kalemi aracılığıyla, 29.12.2021 saat 11.15’te MEB’ten randevu talep ediyor. Aynı gün saat 15.49’da mülakat mağduru gençlerle buluşmak üzere bir tweet atarak, 16.15’de mülakat mağduru öğretmenlerle CHP Genel Merkezinde buluşuyor..

Bu toplantının hemen ardından saat 16.43’te yine bir tweet atarak hem Erdoğan’a hem Özer’e çağrıda bulunarak bakandan randevu talebine yanıt beklediğini duyurdu. 

Tüm bu taleplere yanıt alınamayınca 29 Aralık Çarşamba günü saat 23.00’da Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu “Yarın saat 13.00’da bakanlıktayım” diyerek bir tweet daha attı.  30.12.2021 tarihinde mülakat mağduru öğretmenlerle birlikte bakanlığın önüne kamuoyunu bilgilendirmek üzere gelerek basın açıklamasını yaparak ayrıldı.

Genel Başkanımız MEB önüne geldiğinde, kapı zincir ve paslı kilit ile kapatılmıştı!

Şimdi Mahmut Özer’e soruyorum, tüm bu olanlara rağmen nasıl olur da hala “Kılıçdaroğlu bizden randevu talep etmedi, etseydi kabul ederdik” gibi açıklamalarla kamuoyuna doğruları söylemeyerek yanıltıyorsun?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ