UĞUR MUMCU ÖLÜMÜNÜN 29. YILINDA NARLIDERE’DE ANILDI

Araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu ve Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan, Narlıdere’de anıldı.

24 Ocak 1993 günü Ankara’da evinin önünde aracına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu yaşamını yitiren araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu ve 24 Ocak 2001’de silahlı saldırıda şehit olan Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan Limanreis Mahallesi’ndeki Uğur Mumcu Anıtı’nın önünde yapılan etkinlikle anıldı . Anma etkinliğine TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi ve CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, 24. Dönem CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, CHP Narlıdere İlçe Başkanı Mesut Durgun ile çok sayıda vatandaş katıldı. Mumcu’nun heykeli,kırmızı karanfillerle donatıldı.

‘SAYGIYLA ANIYORUM’

REKLAM ALANI

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Ölümünün 29. yılında Uğur Mumcu’yu ve aydınlanma şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Bugün aynı zamanda Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ın da ölümünün  21 yıl dönümü. Ayrıca eski Dışişleri Bakanlarımızdan İsmail Cem’i de 24 Ocak’ta kaybettik. Onları da saygı ile anıyoruz” dedi.

‘YÜREĞİMİZ TİTRİYOR’

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, “Hava çok soğuk ama her 24 Ocak’ta yüreğimiz daha bir soğuk oluyor. Uğur Mumcu’yu anarken vücudumuz soğuktan belki titriyor ama asıl titremeyi yüreklerimizde hissediyoruz. Onun anısı önünde saygıyla eğiliyorum”  diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ